Lehed

Reede, 13. november 2015

Tulin koju (minipuhkusele)

Veetsin eile terve päeva Põhja-Soomest Eestisse tulemisele. Transpordivahenditeks olid bussid, lennuk, tramm ja laev. Ma kardan küll lennukiga lendamist pärast  üht seest õõnsaks võtvat juhtumit, kui lennuk õhuaugus minu taluvuspiiri ületava vabalanguse tegi (mis tegelikult midagi ohtlikku ei olnud). Enne seda ma nautisin lendamist ja pärast seda pole isegi viie väga vähe rappuva lennuga see hirm taandunud. Hetkega tekib ja ära enam ei taha minna, sellised need hirmud juba on. Seega lend oli tavapäraselt hirmus, kuigi püüdsin end siiski rahulikuna hoida. Teisipäeval juba uus lend, juhhei.

Ometigi oli kõige vähem meeltmööda hoopis laevareis Helsingist Tallinnasse. Sattusin Baltic Queenile, mis sõidab 3,5 tundi ehk siis väike minikruiis (varem sõitis see laev Tallinn-Stockholm liinil). Laev oli täis soomlasi, kes pidutsesid nagu homsest poleks. Juba 10 minutit enne laevakaupluse avamist ootas ukse taga mitukümmend inimest. Ma ootasin eemal ja mõtlesin lasta esimesel tuhinal vaibuda. Tahtsin osta šokolaadi, kuna pikk päev oli selja taga ja tundsin vajadust millegi magusa järele. Selleks ajaks, kui mul valitud sai, olid järjekorrad reaalselt 50 meetrit. Ma ootasin pool tundi, kuna inimeste alkoholinälg oli nii meeletu. Minu meelest võiks teha sinna eraldi alkoholivaba kassa, et ühe šokolaadi või krõpsupakiga ei peaks ootama tohutute alkoholivirnade taga.
Lisaks need soomlased jõid ja lärmasid kogu reisi vältel korralikult. Muidugi on tore vahel pidutseda, aga asja tasub ikka mõistusega võtta. Mina ja mu naiivsed lootused.

Aga lõpp hea-kõik hea. Väsinud ja väntsutatud, aga kohale ma jõudsin. Hommikul 9.30 väljusin Soomes toast ja 22.30 astusin Eestis tuppa.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar